Pomorscy czują klimat

Czy słyszeliście może o rodzinie Pomorskich, którzy z wielkim zaangażowaniem dbają o środowisko? Jeżeli nie, to czytajcie dalej, bo warto ich poznać 🙂

Przedstawiam Wam dzisiaj inicjatywę, która w temacie zero waste i ochrony środowiska naturalnego działa na Pomorzu. Kampania “Pomorscy czują klimat” prowadzona jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a jej celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Pomorza, jak i odwiedzających nasz region turystów.

Aż 93% mieszkańców Pomorza jest dumnych ze swoich najbliższych okolic. Korzystają z piękna otaczającej ich przyrody. Pomorscy mają za zadanie uświadamiać, że warto dbać o swoje otoczenie. Poruszają tematy związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, racjonalnym korzystaniem z zasobów oraz ochroną różnorodności biologicznej. W ramach kampanii zaprojektowano i wykonano interaktywną wystawę, którą być może już widzieliście – jeździ bowiem po całym województwie 🙂 W trakcie różnych imprez plenerowych prowadzona jest także edukacja bezpośrednia.

Rodzina Pomorskich w swojej zmianie stylu życia dochodzi do różnych wniosków. Okazuje się na przykład, że odpowiednie postępowanie z odpadami pomaga odzyskać znaczną część surowców. Uczą się również korzystać z zasobów wody oraz energii i tą wiedzą chcą się z nami dzielić. Zaufacie im?

Na stronie internetowej kampanii https://poczujklimat.pl/ oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/poczujklimatpl/ zamieszczane są gry i poradniki edukacyjne. Możecie także wypełnić quiz i dowiedzieć się, na ile czujecie klimat!

Więcej o kampanii “Pomorscy czują klimat!” przeczytacie w internecie oraz w mediach społecznościowych. Na potrzeby promocji wyprodukowano filmy i testymoniale dostępne na profilu YouTube kampanii: https://www.youtube.com/channel/UCsSGYD1K-3MMKulMJ0VsxEQ.

Poniżej zamieszczam jeszcze kilka linków do ciekawych artykułów w temacie zero waste 🙂 Do usłyszenia wkrótce!

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s