Klimat dla metropolii. Metropolie dla klimatu.

Kongres Smart Metropolia “Klimat dla metropolii. Metropolie dla klimatu” w Gdańsku czeka na Ciebie 7-8 listopada br.! 8. edycja kongresu organizowanego przez Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot dotyczyć będzie wyzwania, jakie dla wspólnot lokalnych stanowi kryzys klimatyczny.

Obszary metropolitalne w Polsce to nie tylko 12 dużych miast uniwersyteckich, ale ponad 300 miast i gmin z nimi sąsiadujących. To one, wspólnie, odpowiadają za rosnący dobrobyt Polaków. Również wspólnie muszą sobie radzić z narastającymi problemami: transportowymi, gospodarczymi, klimatycznymi.

Smart Metropolia to największy w Polsce coroczny kongres poświęcony zagadnieniom współpracy dużych i małych gmin w obszarach metropolitalnych oraz relacji metropolii z resztą kraju. To coroczna debata na temat współtworzenia mądrej polityki państwa wobec obszarów metropolitalnych.

Jak co roku uczestnicy przyjrzą się również, jaki jest klimat dla metropolii w Europie. Zobaczą najnowsze plany Komisji Europejskiej wobec miast i regionów oraz ciekawe przykłady oddolnej współpracy gmin i powiatów europejskich metropolii. W przededniu uruchomienia nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 zaprezentowane zostanie, jak najlepiej przygotować się do pozyskania funduszy europejskich.

Wśród zaproszonych gości są specjaliści od zmian klimatu, przedstawiciele instytucji unijnych oraz świata nauki i biznesu.

Co cieszy najbardziej, to bardzo zrównoważone i świadome podejście przy organizacji samej konferencji. Smart Metropolia przestrzegać będzie 6 zasad dla promowania rozwiązań zero waste:

  1. mniej odpadów, szczególnie plastiku,
  2. ograniczenia marnowania żywności,
  3. logistyka wrażliwa na emisję CO2,
  4. oszczędność papieru,
  5. więcej lokalnych i odpowiedzialnych społecznie zakupów,
  6. większa współodpowiedzialność.

Rejestracja dostępna jest po kliknięciu tutaj.

Więcej informacji na temat kongresu znajdziecie na stronie: http://smartmetropolia.pl/. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym bardzo ciekawym wydarzeniu! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s